Baza instytucji proinnowacyjnych

Lista instytucji wspomagających innowacyjne pomysły, w szczególności możliwości ich sfinansowania ze środków UE lub innych źródeł.

Interaktywny katalog instytucji

Przejrzyj mapę wszystkich instytucji działających na rzecz proinnowacyjności lub zobacz poniżej na dostępne kategorie

Instytucje finansujące rozwój innowacyjnych przedsięwzięć
pozyczki

Fundusze pożyczkowe

Preferencyjne pożyczki dla firm lub osób otwierających swoje firmy. Odsetki od udzielonej pożyczki częściowo refundowane są ze środków UE i dzięki temu oprocentowanie pożyczki wynosi od 2 do 3% oraz bez prowizji za jej udzielenie.Wartość pożyczki może osiągnąć do 200 tyś zł a okres spłacania do 5 lat.  Rozwiązanie  dla osób, które ze względu na krótki okres działania firmy nie dostałyby kredytu bankowego.

Przejrzyj listę funduszy pożyczkowych
fundusze

Fundusze inwestycyjne

Wynalazcy, naukowcy oraz przedsiębiorstwa, które chcą wdrażać innowacyjne produkty lub usługi i potrzebują na to środków finansowych, to idealni kandydaci do współpracy z Funduszem inwestycyjnym. Fundusze Inwestycyjne szukają atrakcyjnych i innowacyjnych pomysłów, które będą mogły sfinansować,sformalizować w formie spółki  a następnie odsprzedać lub np. wprowadzić na rynek New Connect.

Przejrzyj listę funduszy inwestycyjnych
ue

Finansowanie 3.1 PO IG

Instytucje realizujące projekty z 3.1 PO IG mogą zagwarantować dobry start finansowy innowacyjnym pomysłom. Dla pomysłodawców to jeden z ciekawszych funduszy w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Dofinansowanie jest zapewnione na tzw. inkubację i inwestycję w nowo utworzone przedsiębiorstwa. Pomoc finansowa dla powstałej spółki może osiągnąć poziom do 800 tyś  zł.

Przejrzyj listę finansowania 3.1 PO IG
Szukasz pieniędzy na rozwój swojego innowacyjnego pomysłu ?  Możemy zainwestować nawet do 200 tyś EURO w Twój projekt.

logo_parpPolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP)  – centralny organ administracji podległy Ministrowi Gospodarki – zarządzająca funduszami pochodzącymi z budżetu państwa i Unii Europejskiej, przeznaczonymi na wspieranie małych i średnich przedsiębiorstw oraz rozwój zasobów ludzkich.

Instytucje wspomagające rozwój innowacyjnych przedsięwzięć
Ilość Instytucji ujętych w naszym katalogu
119

Wszystkich instytucji w katalogu

42

Instytucji na terenie Dolnego Sląska

32

Inkubatorów przedsiębiorczości

47

Funduszy inwestycyjnych i pożyczkowych